top of page

Цікаві факти про автомобілі

 


Цікаві факти про автомобілі допоможуть по-іншому поглянути на звичний засіб пересування. Сьогодні міські дороги заповнені машинами різних марок, кольорів. Вони комфортні і зручні в управлінні. А адже так було не завжди. Якими були перші машини? Яку швидкість розвивали? Цікаві історичні та сучасні факти про машини далі.

У 1885 році Карл Бенц запатентував винахід – першу машину з бензиновим двигуном. У неї було три колеса, Т-подібне кермо і двигун об'ємом 1,7 літра. Через три роки його дружина зробила першу поїздку на автомобілі між містами, швидкість досягала 16 км/год. В цей же час Карл почав серійний випуск автомобілів.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перші номерні знаки видавалися кінним візкам. Автомобільні номери з'явилися в 1899 році в Німеччині (Мюнхен). 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найменша модель машини випущена в 2011р. у Великобританії. Вона занесена в Книгу рекордів Гіннеса. Pell P50 в ширину – 104см, в довжину – 137 см, важить 59кг. Цей одномісний автомобіль розвиває швидкість 80км/год.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найдовша машина - це лімузин. Довжина становить 30 метрів! У авто 26 коліс, воно складається навпіл і має дві кабіни управління з обох кінців. Всередині розташовується басейн, ліжко, а на даху – майданчик для вертольота.
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дорогих машин багато, але ось найдорожчою залишається Ferrari 250 GTO, 1963 р. З конвеєра їх зійшло 36 шт, вартість становила 18 000 доларів, купити можна було тільки з дозволу власника заводу. Рекорд був поставлений в 2008р, коли машину на аукціоні продали за 15,7 млн. євро.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

В автомобілях Porsche ключ запалювання ліворуч від керма. В цих автомобілях – це данина традиції, яка бере початок з гонок Ле Мана. Таке розташування ключа дозволяло швидше завести машину. Адже тоді водієві потрібно було добігти до автомобіля, застрибнути в нього і завести.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


У компанії AC Cobra упевнені, що крім оригінального дизайну, важлива особливість спортивних машин – звук роботи вихлопної труби. Тому компанія оформила патент на звучання вихлопної системи своїх спорткарів.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звук вихлопних газів Aston Martin Vantage чути на відстані 6 000 метрів, якщо автомобіль працює в режимі форсажу на максимальних обертах двигуна (близько 7000).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



У Гонконзі доводиться більше машин Rolls-Royce на одного жителя, ніж де-небудь. Тут є легендарний «Фантом», який випустили в 1934г. Саме на ньому їздив Джеймс Бонд. Основну частину машин роблять ексклюзивно для замовника. Вартість тільки одного значка на бампері – 5000 доларів. Три чверті всіх машин, які коли-небудь були створені, досі в справному стані і використовуються.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Власники позашляховиків у Великобританії купують бруд, щоб вимазати автомобіль і виправдати його призначення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Подушки безпеки в автомобілі розкриваються зі швидкістю 2 км в секунду, процес займає 40 мілісекунд. За даними досліджень, подушки безпеки збільшують шанси вижити на 20-25%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Автомобіль складається з більш ніж 30 000 деталей. Сюди входять всі частини і елементи – починаючи від керма і закінчуючи гайкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Винахідник радару в серцях пошкодував про своє відкриття

Відомо, що радар був винайдений шотландським фізиком Робертом Уотсоном-Уоттом. Якось його зупинили на дорозі через занадто високу швидкість, тоді-то винахідник і повідомив поліцейському, що він б його не винайшов, якби дізнався, де його будуть застосовувати.

Номери машин Юрія Гагаріна були іменними?

Дійсно, після польоту в космос, Юрію Гагаріну була подарована «Волга», номера її були 12-04 ЮАГ. Цифри означали день його польоту, а букви – ініціали знаменитого космонавта. При чому, зроблено це цілком законно, оскільки букви ЮА, означали індекс в Московській області, де знаходилось «Зоряне містечко». Ті, хто літав в космос пізніше, при врученні автомобіля отримували схожі номери, змінювалися лише цифри, які все також означали дати їх польотів в космос. Букви залишили в якості нагадування про політ Гагаріна та «Зоряне містечко».

 

Чому модель Porshce 901 довелося перейменувати в 911?

Porsche 911 спочатку був випущений під індексом 901. Поміняти номер довелося після заперечення компанії Peugeot, яка заявила, що володіє правами на спосіб іменування моделей для масового ринку трьома цифрами з нулем посередині. При цьому претензії Peugeot не поширювалися на гоночні моделі Porsche, такі, як 907 або 908.

Яку небезпеку несли коні для машин на зорі розвитку автомобільного транспорту?

Коли автомобілі тільки починали їздити по дорогах, найбільшою проблемою та загрозою для водіїв були цвяхи й інше металеве сміття, що легко проколює шини. Його основним джерелом були підкови, що відвалювались від коней. Для збору металу довгий час використовували спеціальні машини, оснащені великими електромагнітами, поки проблема з кіньми не закінчилась сама собою.

 

Логотипом BMW став пропелер?

На початку своєї діяльності компанія BMW виготовляла двигуни для літаків. Фабрики з виробництва були розташовані в Баварії, кольори прапора цього краю – синій і білий, як і частини кола логотипу BMW. Уже пізніше була придумана легенда для знака про те, що це білий пропелер, який розсікає небо. Через 10 років BMW стали випускати і автомобілі.

 

Стан алкогольного сп’яніння – пом’якшувальна обставина при покаранні?

Майже у всіх країнах світу йде боротьба з нетверезими водіями за кермом. А ось в Уругваї, якщо трапилося ДТП і хтось із водіїв виявився п’яний, через це ще й пом’якшать покарання.

 

Компанія Porsche створює автомобілі не для правшів?

Ключ запалювання майже у всіх машинах даної марки знаходиться зліва від рульового колеса. Але як виявилося, зроблено це зовсім не для лівшів. Таке розташування залишилося ще з виробництва найперших авто, які розроблялися для автогонщиків. За правилами змагань, водієві потрібно було спочатку дістатися до свого авто, завести транспортний засіб і тільки потім рушати. Тому таке розташування допомагало швидше завести свій транспортний засіб.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
15.jpg
bottom of page